Niespełnione marzenia

Photo by Krzysztof Kowalik on Unsplash
Niestety nie sprawiliśmy niespodzianki w starciu z reprezentacją Francji, przegrywając to spotkanie dwoma bramkami 3:1. Zmierzyliśmy się z przeciwnikiem z innej półki, który pokazał w tym meczu nieprzeciętne umiejętności, zwłaszcza niekwestionowany bohater Kylian Mbappe strzelając dwa gole niezwykłej urody. W doliczonym czasie gry został podyktowany rzut karny dla Polski za zagranie ręką francuskiego obrońcy. Także tym razem nie obyło się bez problemów, lecz przez błąd wyjścia bramkarza doszło do powtórzenia 11-stki. Bramka kapitana naszej kadry, już tylko na otarcie łez, łagodząca wymiar dotkliwej porażki.

Obserwując zmagania Polaków od początku tych mistrzostw mogę śmiało stwierdzić, najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Kilka świetnych okazji do strzelenia bramki, kombinacyjne podania, próba rozgrywania piłki oraz wola walki praktycznie do samego końca. Zabrakło nam ziarenka umiejętności oraz odrobiny szczęścia, szczególnie przy golu dającym prowadzenie Trójkolorowym na 2:0. Za starania, za ogrom zaangażowania dziękuję reprezentacji Polski jednocześnie trzymając kciuki za rychłe zwycięstwa w kolejnych spotkaniach będących częścią eliminacji do wielkiej, piłkarskiej imprezy - Euro 2024.

Mimo, że nie zobaczymy już biało-czerwonych w akcji to na brak emocji, nie możemy narzekać. World Cup wciąż trwa, rywalizacje na najwyższym poziomie w pozostałych parach przybliżają do wielkiego finału, który odbędzie się 18 grudnia o godzinie 16:00 na Lusail Stadium. Czy pośród drużyn narodowych grających jeszcze na tym turnieju macie upatrzonego faworyta do końcowego triumfu? Czy Francuzi obronią wywalczony cztery lata temu puchar? Z niecierpliwością czekam na dalsze rozstrzygnięcia w poszczególnych szczeblach turniejowej drabinki.

Zapraszam serdecznie do odwiedzenia, a także do polubienia "Bezmiaru Słów" na Facebook'u, gdzie raptem kilka dni temu został utworzony funpage o tej samej nazwie. Z biegiem czasu oprócz wrzucania blogowych wpisów, będą pojawiały się również krótkie, ale ważne informacje z życia codziennego, okraszone moim często subiektywnym komentarzem.

Komentarze

Copyright © Bezmiar Słów